Достапни линкови

Србите на Косово одбиваат да ги пререгистрираат возилата


Србите на Косово одбиваат да ги пререгистрираат возилата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Припадниците на српските заедници во општините на Косово велат дека нема да ги регистрираат возилата со ознаките РКС (Република Косово). Властите на Косово од 1-ви ноември изрекуваат опомени, а по 21-ви ноември ќе казнуваат со 150 евра. Тоа може да предизвика нови тензии.

Категории

XS
SM
MD
LG