Достапни линкови

Спировска - Си ги платив прекршочните пријави за учеството во Шарената револуција


Спировска - Си ги платив прекршочните пријави за учеството во Шарената револуција
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:37 0:00

По Шарената револуција многу политичари седнаа на обвинително столче во Кривичен суд, некои беа и во притвор, а некои побегнаа од земјава. За актерката Симона Спировска која беше во првите редови на демонстрантите кои ги „боеја “ фасадите на македонските институции денеска „правда нема “.

Категории

XS
SM
MD
LG