Достапни линкови

Спасени од војната: евакуирани сирачиња во Украина


Спасени од војната: евакуирани сирачиња во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Речиси 6.000 сирачиња се евакуирани од воената зона во Украина. Според украинскиот закон, тие не можат да бидат усвоени за време на војната. Јулија Жукова и Серхи Сивко од РСЕ посетија едно од засолништата за евакуирани сирачиња во селото Јаремче во украинскиот регион Ивано-Франковск.

Категории

XS
SM
MD
LG