Достапни линкови

Со креативност да ги убедиме луѓето да се грижат за природата


Со креативност да ги убедиме луѓето да се грижат за природата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Тринаесетгодишната Ема е родена во Македонија, но живее во Хонг Конг. Разбира и зборува македонски, но го разбира и „јазикот“ на морскиот свет, па пренесува апел за спас. Нурка за да дознае повеќе, прави филмови за заштита на животната средина, танцува, глуми, фотографира и собира награди.

Категории

XS
SM
MD
LG