Достапни линкови

Со „вакцински пасош“ до слобода на движење


Со „вакцински пасош“ до слобода на движење
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Израел, Данска и некои други земји промовираат „вакцински пасоши“, односно документ со кој луѓето кои се вакцинирани против Ковид 19 ќе имаат поголема слобода на движење. Но, ваквиот пристап предизвикува и многу дилеми и контроверзи.

Категории

XS
SM
MD
LG