Достапни линкови

Сојузник на Навални, кандидат на изборите во Русија


Сојузник на Навални, кандидат на изборите во Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Анатолиј Ноговицин е веројатно единствениот политичар поврзан со рускиот опозиционер Алексеј Навални, кој ќе учествува на парламентарните избори во Русија од 17-ти до 19-ти септември. Повеќе од половина од политичките координатори на навални низ Русија, ја напуштија земјата поради закани од кривично гонење.

Категории

XS
SM
MD
LG