Достапни линкови

Сопруги на војници од Азовстал раскажуваат за „ужасите“ од опсадата


Сопруги на војници од Азовстал раскажуваат за „ужасите“ од опсадата
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Сопругите на украинските војници кои беа последните бранители на фабриката за челик Азовстал во Мариупол Катерина Прокопенко и Јулија Федосјук за РСЕ зборуваат за „ужасите“ што ги преживеале нивните сопрузи пред да бидат затворени од Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG