Достапни линкови

Сообраќаен хаос во Скопје - сончање на лето, копање во зима


Сообраќаен хаос во Скопје - сончање на лето, копање во зима
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Тргни-застани, вакво е возењето во автомобил низ главниот град. Раскопани улици, прашина и колони возила е секојдневна слика. Скопјани велат им пречи но навикнати се веќе да живеат во гужвата и хаосот. Градските власти најавија дека до почетокот на 2023 ќе завршат реконструкциите, кои започнаа минатиот месец.

Категории

XS
SM
MD
LG