Достапни линкови

Солзавец, тензии и дополнителни сили на КФОР во северно Косово


Солзавец, тензии и дополнителни сили на КФОР во северно Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Локалното српско население во Звечан, Зубин Поток и Лепосавиќ, и денеска, 29.05.2023, протестира против новите албански градоначалници. Во Звечан, демонстрантите се обидоа да го пробијат полицискиот кордон, полицијата употреби солзавец за да ги растера.

Категории

XS
SM
MD
LG