Достапни линкови

Советската улога во формирањето на НАТО


Советската улога во формирањето на НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

На 4-ти Април, 1949-та година е формиран НАТО. 12 држави, во Вашингтон потпишаа договор за заедничка одбрана. Договорот требаше да трае 20 години. 70 години поминаа, а НАТО сеуште живее.

XS
SM
MD
LG