Достапни линкови

„Соба за тортура“: Бруталноста на руските окупатори


„Соба за тортура“: Бруталноста на руските окупатори
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Жителите на Херсон велат дека руските сили користеле истражен центар за испрашување и тортура на локалното население. Некои велат дека слушнале врисоци од зградата. Дописникот на Current time, Борис Сачалко, го посети Херсон и разговараше со луѓето за тоа каков беше животот под руска окупација.

Категории

XS
SM
MD
LG