Достапни линкови

Смртоносно загадување во Босна, слично и во Македонија


Смртоносно загадување во Босна, слично и во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Според извештај на Европската Унија, државите од поранешна Југославија се најзагадени територии во Европа. Меѓу нив и Македонија. Посебна црна точка на мапата е електричната централа на јаглен во близина на Тузла.

Категории

XS
SM
MD
LG