Достапни линкови

Смртни закани за српски новинари критикувани поради Украина и Косово


Смртни закани за српски новинари критикувани поради Украина и Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Водечкиот српски весник „Данас“ е под полициска заштита откако доби закана дека ќе ја доживее истата судбина како и францускиот сатиричен неделник „Шарли Ебдо“, каде неколку новинари беа убиени во напад од исламистички екстремисти во 2015 година. Главниот уредник на Данас ги поврзува заканите со критиките од десните националисти на покривањето на војната во Украина и односите со Косово.

Категории

XS
SM
MD
LG