Достапни линкови

Случувањата во Србија го вклучија домашниот аларм


Случувањата во Србија го вклучија домашниот аларм
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:33 0:00

За основците и средношколците, потребни се други механизми за заштита кои ќе ги подготват за комуникација во реалниот свет, а не само во виртуелниот, вели професор Ќупева во интервју за РСЕ. Смета дека посебно е опасна мрежата Тик-ток каде децата гледаат насилство, но забраните не се решение.

Категории

XS
SM
MD
LG