Достапни линкови

Славје за историскиот пласман на европско фудбалско првенство


Славје за историскиот пласман на европско фудбалско првенство
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Низ скопските улици, колони возила и луѓе со знамиња го прославуваат историскиот пласман на Македонија на Европското фудбалско првенство, откако македонските репрезентативци ја совладаа Грузија со 1:0. Најмасовсно е во најстрогиот центар на Скопје. Медиумите јавуваат за прослави и во други градови во државата.

Категории

XS
SM
MD
LG