Достапни линкови

Славески - Владата води економска политика „купи ден, помини“


Славески - Владата води економска политика „купи ден, помини“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:23 0:00

Освен што е историски најголем, предлог буџетот за 2020 година е популистички и е обид за поткуп на гласачите пред изборите, вели проф. Трајко Славески,поранешен министер за финансии и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Според него, неостварливи се проектираните приходи во буџетот, а истиот не е развоен.

XS
SM
MD
LG