Достапни линкови

Има ли излез од скопскиот урбанистички хаос?


Има ли излез од скопскиот урбанистички хаос?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

Сè повеќе згради и дивоградби и сè помалку зеленило. Во главниот град е тесно и несносно да се живее. Институциите си ја префрлаат одговорноста, а локалните моќници си тераат бизнис.

Категории

XS
SM
MD
LG