Достапни линкови

„Сите сме исти“: Ифтар во црква во Барселона

Ограничувањата против ширењето на пандемијата го спречува исламското население во Барселона да го помине месецот на постот на Рамазан на вообичаен начин. Католичката црква им понуди нсвои простории каде што муслиманите можат заедно да јадат и да се молат.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG