Достапни линкови

Се шири вулканот на Ла Палма


Се шири вулканот на Ла Палма
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Ерупцијата на вулканот Камбре Виеја на шпанскиот остров Ла Палма, влезе во својата 10-та недела. Се појавиле и нови отвори од кои тече лава. До 27 ноември лавата оштетила или уништила речиси 2.700 згради, принудувајќи евакуација на илјадници луѓе од нивните домови.

Категории

XS
SM
MD
LG