Достапни линкови

Се распаѓа новата спортска сала на УКИМ


Се распаѓа новата спортска сала на УКИМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Спортската сала наменета за студентите на УКИМ, чија изградба ја чинеше државата 2,5 милиони евра е претворена во руина и целосно демолирана. Од Агенцијата за млади и спорт велат се прават проценки на штетите и следната година очекуваат да биде пуштена во употреба.

Категории

XS
SM
MD
LG