Достапни линкови

Семејното насилство посилно од законите


Семејното насилство посилно од законите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:46 0:00

Скоро секојдневно се жртви. Но повеќето, според истражувањата, не се охрабруваат и не зборуваат за тоа. Добредојдовте во ова издание на „Темата на неделата“ во кое се осврнуваме врз една, би рекле, табу тема: семејното насилство.

XS
SM
MD
LG