Достапни линкови

Секуловски: Kампањи на Владата се правен, политички и етички проблем


Секуловски: Kампањи на Владата се правен, политички и етички проблем
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00
Директен линк

Извршниот директор на ЗНМ, Драган Секуловски вели дека огласите на Владата за кампањите од јавен интерес за вакцинација и за спречување на корупција се проблематични од три аспекти. Според него, Владата ветила дека нема да има јавни кампањи, а сега со огласите го прекршува дадениот збор. Медиумските професионални организации, како што порачува се против платени јавни кампањи во приватните медиуми.

XS
SM
MD
LG