Достапни линкови

Тасевски - Останувам во Тел Авив, се надевам дека ова нема да трае долго


Тасевски - Останувам во Тел Авив, се надевам дека ова нема да трае долго
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00
Директен линк

Љупчо Тасевски е македонски државјанин од Скопје, кој веќе четири години живее и работи во ресторан во Тел Авив. Тој и во екот на војната во Израел нема намера, засега, да побара да се врати назад во земјава.

XS
SM
MD
LG