Достапни линкови

Северна Македонија на иста маса со НАТО


Северна Македонија на иста маса со НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Пристапниот протокол за членсто во НАТО го потпишаа дваесет и деветте амбасадори на земјите членки во Алијансата и македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров. До конечното членсто нашата земја ќе учестува во состаноците на НАТО, но без право на глас.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG