Достапни линкови

Сајбер опасности за Обединетите Нации


Сајбер опасности за Обединетите Нации
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Годинешното генерално собрание на Обединетите Нации се одржува главно онлајн. Лидерите се обраќаат преку видео пораки. Но, виралниот формат носи опасности и од хакерски упади и злоупотреби со материјалите на Обединетите Нации, предупредуваат експертите.

Категории

XS
SM
MD
LG