Достапни линкови

Сајбер напад врз американски нафтовод, Русија демантира вмешаност


Сајбер напад врз американски нафтовод, Русија демантира вмешаност
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Русија негира дека стои зад сајбер нападот врз американскиот нафтовод преку кој со гориво се снабдува голем дел од источниот брег во САД. Американската администрација се обидува да го нормализира снабдувањето, но цените на горивата на бензиските пумпи се зголемија.

Категории

XS
SM
MD
LG