Достапни линкови

Сателитски снимки покажуваат трупање руска воена опрема во близина на Украина

Фотографиите во оваа галерија се направени во периодот од 27 март до 16 април од компанијата Maxar Technologies, компанија за сателитско снимање, која обезбедува „90 проценти од основната геопросторна интелигенција што ја користи американската влада“. Шефот на Maxar Technologies Дан Јаблонски, изјави за Волстрит журнал дека неговата компанија ги објавува фотографиите јавно заради „посветеност на транспарентноста“.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG