Достапни линкови

САД ќе ја промовираат демократијата без употреба на сила


САД ќе ја промовираат демократијата без употреба на сила
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека Соединетите Држави ќе продолжат да ја промовираат демократијата во светот, но не со скапи воени интервенции, кои, според него, не биле успешни во минатото.

Категории

XS
SM
MD
LG