Достапни линкови

Русковска нема да се кандидира за уште еден мандат


Русковска нема да се кандидира за уште еден мандат
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:01 0:00

Според новиот Закон за Јавно обвинителство единствено шефот за гонење на организиран криминал и корупција се избира на непосредни избори, така што немам намера воопшто да конкурирам, односно да водам кампања за мој реизбор, вели обвинителката Вилма Русковска. Со неа разговараме и за истрагата околу пожарото во Тетово,случајот Рашковски и други

Категории

XS
SM
MD
LG