Достапни линкови

Руски тенкови во Прага - тага и љубопитност

Уништени оклопни возила од боиштата на Украина се изложени во главниот град на Чешка, откако слична изложба во Варшава беше организирана од Министерството за одбрана на Украина.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG