Достапни линкови

Руски сили вежбаат и во близина на Финска


Руски сили вежбаат и во близина на Финска
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Руски сили од Северната флота, одржаа вежби и во регионот на Мурманск, во близина на Финска. Во меѓувреме, НАТО најави засилување на воените сили во земјите од источниот дел на Алијансата.

Категории

XS
SM
MD
LG