Достапни линкови

Руски православен свештеник пропагира војна


Руски православен свештеник пропагира војна
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Андреј Ткачев стана познат по жестоки проповеди во кои вели дека смртта во војна е најдобриот начин да се умре. Тој е само еден од многуте провоени руски православни свештеници во црква која, според еден висок поранешен член, го изгубила својот пат. Некои руски свештеници отидоа дотаму што ги реинтерпретираа христијанските заповеди за да дадат оправдание за бруталната војна на Москва во Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG