Достапни линкови

Руски ИТ специјалист се крие од мобилизација во шума


Руски ИТ специјалист се крие од мобилизација во шума
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Руски ИТ програмер еден месец се крие во шума за да избегне мобилизација. Не сакајќи да ја напушти Русија, но и не сакајќи да оди во војна, тој го помина последниот месец во шатор и вели дека одржува нормален распоред за работа со својот работодавец.

Категории

XS
SM
MD
LG