Достапни линкови

Руски дезертер сведочи за воените злосторства во Украина


Руски дезертер сведочи за воените злосторства во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Руски војник е подготвен да сведочи за воените злосторства на руските сили во Украина. Никита Чубрин бил испратен во Украина на почетокот на војната. По неколку месеци решил да дезертира и побегнал во Шпанија.

Категории

XS
SM
MD
LG