Достапни линкови

Руски војници заминуваат во Казахстан

Сликите објавени од руската војска покажуваат како војници заминуваат за Казахстан по фаталните антивладини протести во оваа централноазиска земја. На 6 јануари, исто така, голем број неидентификувани воени лица пукаа со автоматско оружје во центарот на Алмати.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG