Достапни линкови

Рускиот напад врз Украина низ фотографии

Одамна најавуваниот напад на Москва врз Украина започна рано на 24 февруари, со проектили истрелани кон аеродромите и воената инфраструктура во најмалку седум градови, откако рускиот претседател Владимир Путин нареди „специјална“ операција за „демилитаризација“ на нејзиниот сосед и ривал.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG