Достапни линкови

Руска серија ракетни напади врз Украина


Руска серија ракетни напади врз Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Русија денеска изврши серија ракетни напади врз Украина, а погодени беа две станбени згради во главнииот град Киев, при што најмалку едно лице загина. РСЕ разговараше со жителите на станбениот блок во Киев, кој стана непогоден за живеење.

Категории

XS
SM
MD
LG