Достапни линкови

Руска инвазија врз Украина: Една година низ фотографии

Кога Русија ја почна својата инвазија на Украина на 24 февруари 2022 година, таа го предизвика најголемиот воен конфликт во Европа од Втората светска војна, што ги наруши животите на милиони и донесе широко распространето уништување кое продолжува. РСЕ се осврнува на некои од најнезаборавните фотографии од војната во изминатите 12 месеци


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG