Достапни линкови

Руската телевизија објави нуклеарни цели во САД


Руската телевизија објави нуклеарни цели во САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Руската државна телевизија ги наведе воените објекти во САД кои се цели на Москва во случај на нуклеарен напад, соопштувајќи дека дека хиперсоничната ракета која ја развива Русија ќе може да ги погоди за помалку од пет минути.

XS
SM
MD
LG