Достапни линкови

„Русификација“ во окупираните области на Украина


„Русификација“ во окупираните области на Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Напорите за продолжување на „русификацијата“ се зголемуваат во областите на Украина окупирани од руските сили. Тие вклучуваат мобилни тв единици кои емитуваат руски новински канали на големи екрани, летни школи за подготовка на децата за руска училишна програма, рубља за валута и руски пасоши.

Категории

XS
SM
MD
LG