Достапни линкови

Русите реагираат на делумната мобилизација наредена од Путин


Русите реагираат на делумната мобилизација наредена од Путин
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин нареди, како што ја нарече, делумна воена мобилизација, бидејќи руската инвазија на Украина се приближува до седуммесечната граница и Киев ја врати територијата во опсежна контраофанзива. Дописниците на РСЕ на 21 септември ги прашаа жителите на руските градови Екатеринбург и Калининград како се чувствуваат за објавата.

Категории

XS
SM
MD
LG