Достапни линкови

Русите вознемирени од веста за повлекувањето на армијата во Харкив, многумина негираат


Русите вознемирени од веста за повлекувањето на армијата во Харкив, многумина негираат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Русите велат дека се длабоко скептични во врска со ненадејното повлекување на нивната армија во украинскиот регион Харкив, каде што оставија тенкови, оклопни возила и артилерија зад себе, бегајќи од бранителите кои напредуваа во текот на минатата недела.

Русите велат дека се длабоко скептични во врска со ненадејното повлекување на нивната армија во украинскиот регион Харкив, каде што оставија тенкови, оклопни возила и артилерија зад себе, бегајќи од бранителите кои напредуваа во текот на минатата недела. Се чини дека Русите ја слушнале веста, но повеќето анкетирани одбиваат да признаат дека Украина можела да врати големи делови од територијата и претпочитаат да го прифатат објаснувањето на Кремљ дека ненадејната промена била планирана стратегија.

Категории

XS
SM
MD
LG