Достапни линкови

Русин испишува имиња на бомбардирани украински градови на неговата продавница


Русин испишува имиња на бомбардирани украински градови на неговата продавница
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Руски бизнисмен кој својата продавница ја покри со имињата на украинските градови кои се бомбардирани од руските вооружени сили може да се соочи со затворска казна до пет години. Дмитриј Шкурихин се соочува со две кривични пријави за „дискредитација на руската армија“

Категории

XS
SM
MD
LG