Достапни линкови

Рубин: Голем предизвик е битката против дезинформациите од Русија и Кина на Западен Балкан


Рубин: Голем предизвик е битката против дезинформациите од Русија и Кина на Западен Балкан
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Соединетите Држави се подготвени да и помогнат на Црна Гора во борбата против дезинформациите од Русија и Кина и да се спротивстават на другите закани во информативниот простор, изјави во Подгорица, во понеделникот (10 април), специјалниот американски пратеник Џејмс Рубин. По Подгорица, Рубин денеска е во посета на Приштина и Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG