Достапни линкови

Роднини на руски регрути: војниците се без муниција и храна


Роднини на руски регрути: војниците се без муниција и храна
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Роднини на руски регрути, преку социјални мрежи, се жалат на условите под кои се испратени нивните блиски во војната во Украина. Велат дека се праќаат на боиштата без обука, немаат опрема и оружје, а мораат сами да се снаоѓаат и за храна.

Категории

XS
SM
MD
LG