Достапни линкови

Роботика за помош на општеството


Роботика за помош на општеството
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Младиот тетовец Орхан Багашов, прво направи 3Д принтер со ротирачки оски, за потоа да направи бионичка рака која може секој дома да ја 3Д принта. „На овој начин може евтино да се зголемуваат деловите“, вели Багашов. Што има да порача тој?

Категории

XS
SM
MD
LG