Достапни линкови

Рециклирањето на пластичниот отпад е ризик по здравјето


Рециклирањето на пластичниот отпад е ризик по здравјето
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

Во ова издание на Темата на неделата говориме за рециклирањето на отпадот, особено оној пластичниот и колку тоа претставува опасност за животната средина.

Категории

XS
SM
MD
LG