Достапни линкови

Известува за правата на жените во Авганистан и покрај смртните закани


Известува за правата на жените во Авганистан и покрај смртните закани
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Репортерка на Радио Слободна Европа и покрај сите ризици, продолжува со известувањето за правата на жените во Авагнистан, кои се повеќе се загрозени од талибанските милитанти. Нејзиниот идентитет не го откриваме поради смртните закани.

Категории

XS
SM
MD
LG