Достапни линкови

Рекордно истекување на природен гас во Балтичкото Море


Рекордно истекување на природен гас во Балтичкото Море
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Подводното истекување на гас од оштетените цевководи „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ носи огромни количества метан во атмосферата, а како стакленички гас, метанот е поопасен од јаглерод диоксидот.

Категории

XS
SM
MD
LG