Достапни линкови

Реконструкција на пат од 5 километри се прави повеќе од две години


Реконструкција на пат од 5 километри се прави повеќе од две години
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Владата се пофали дека изградила 1300 километри нови патишта во изминатите 5 години. Но, реалноста е поинаква и претежно се работи за реконструкција. За време на неговиот мандат премиерот Димитар Ковачевски започна и заврши само еден ескпересен пат, Крупиште-Кочани долг 13,7 километри.

Категории

XS
SM
MD
LG